Snapguide
STEPS
INGREDIENTS

This dessert, in total, cost less than $3.00 to make. It serves 4. Each serving costs roughly $0.75.

Gather your supplies. You'll need one boxed pudding mix and 2 cups of cold milk.

Gather your supplies. You'll need one boxed pudding mix and 2 cups of cold milk.

Add both into a medium bowl and whisk until evenly combined and thick.

Add both into a medium bowl and whisk until evenly combined and thick.

I would recommend putting the pudding in the fidge, as it is best served cold.

I would recommend putting the pudding in the fidge, as it is best served cold.

  • 1.0 Box of Jello instant pudding mix
  • 2.0c Milk